PAGRINDINIAI FOTOALBUMO KŪRIMO ETAPAI

Kiekviena diena yra ypatinga, kiekviena akimirka verta didžiausio jūsų dėmesio, todėl svarbu jas tinkamai įamžinti! Svajojate, kad nuotraukų albumas internete virstų realybe? Vienas iš galimų būdų, kaip neleisti skaitmeninėms nuotraukoms dūlėti giliausiose kompiuterio laikmenose – tai fotoalbumo kūrimas. Trumpai aptarsime pagrindinius nuotraukų albumo kūrimo etapus.

nuotraukų albumas internete

FOTOGRAFIJŲ ATRINKIMAS

Esant puikioms technologinėms galimybės, nuotraukų gausa ne tik džiugina, tačiau ir kelia klausimą – kaip iš tokios gausybės nuotraukų atsirinkti pačias pačiausias? Tam prireiks nemažai jūsų brangaus laiko. Peržiūrėdami, susikoncentruokite į tas nuotraukas, kurios labiausiai patraukia jūsų dėmesį. Apgalvokite, ar tai bus vienos šventės albumas, ar nuotraukų kolekcija, atrinkta pačių įsimintiniausių nuotraukų.

Paprastai į pastorintų lapų fotoalbumus galite sutalpinti nuo 20 iki 60 nuotraukų, kad kūrinys atrodytų tikrai patraukliai. Viskas priklauso nuo pasirinktų lapų skaičiaus.

Renkantis nuotraukas taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į kiekvienos nuotraukos kokybę ir šviesumą. Jei žiūrint į ekraną fotografijos atrodo tamsios, greičiausiai atspausdintos jos atrodys taip pat. Pabandykite sumažinti žiūrimo ekrano šviesumą iki 70 %, kad geriau įsivaizduotumėte, kaip gali atrodyti jūsų atspausdintos nuotraukos.

nuotraukų albumas internete
nuotraukų albumas internete

FOTOALBUMO PASIRINKIMAS

Vienas iš kūrybiškiausių etapų užsakant albumą – tai norimo fotoalbumo pasirinkimas. Viršelio tipas, dydis, lapų skaičius, dekoro detalės – visa tai nulems jūsų norai.

VIRŠELIS

Viršelių tendencijos nestovi vietoje, o jų gretas laikas nuo laiko papildo naujokai. Vienus labiau žavi klasikiniai albumai, kitus patraukia žaismingi nuotraukų langeliai, tretiems gal labiau priimtinesni akrilu dekoruoti viršeliai – viskas priklauso nuo asmeninio skonio.

DYDIS

Dažniausiai dydis priklauso nuo šventės tematikos. Norint pasigaminti vestuvinį fotoalbumą, rekomenduotume rinktis 30×30 cm formatą – tokiai ypatingai progai atrodys labai prabangiai ir solidžiai. Krikštynų, jubiliejų progoms puikiai tiks šiek tiek mažesnio formato (25×25 cm) albumas. Fotosesijų grožis, gimtadienių šurmulys, kelionių įspūdžiai jaukiai atsiskleis 20×20 cm formato fotoalbumuose, kurie neužims daug vietos.

PUSLAPIŲ SKAIČIUS

Minimalus fotoalbumo puslapių skaičius gali vyrauti nuo 10 psl., maksimalus gali būti iki 40 psl. Paprastai optimalus rekomenduojamas puslapių skaičius yra 20-25 psl., į kuriuos sutalpinsite nuo 40 iki 60 nuotraukų.

APSAUGINIS SLUOKSNIS

Kad fotoalbumas būtų ilgaamžiškesnis ir patvaresnis, kiekvienas albumo lapas gali būti padengtas matiniu arba blizgiu apsauginiu sluoksniu. Taip albumo lapai yra apsaugomi nuo įbrėžimų, išsiliejimų, leidžiančių lengvai nuvalyti sušlapusį paviršių.

Matinis paviršius turi mažiau atspindžių, nelieka pirštų antspaudų, švelnus liesti. Blizgų paviršių rekomenduotume rinktis tiems, kuriems norisi didesnio ryškumo ir kontrasto nuotraukose.

NUOTRAUKŲ ATSIUNTIMAS

Kada pačios įsimintiniausios nuotraukos atrinktos, pats laikas jomis pasidalinti su fotoalbumų gamintojais!

Kad būtų aiški seka, geriausia jas sunumeruoti pagal eiliškumą, pavyzdžiui, 001.jpg, 002.jpg ir t.t. ir išsaugoti JPEG formatu, raiška turėtų būti 300 dpi (kuo didesnė raiška, tuo ryškesnis bei detalesnis vaizdas nuotraukose).

Paprastai failus iki 20 MB lengvai išsiųsite elektroniniu paštu, didesnės apimties galite siųsti per nemokamus didelių failų siuntimo puslapius, kaip “WeTransfer” arba analogiškus. Svarbu pastabose parašyti, kam skirti siunčiami failai. Kaip nemokamai išsiųsti failus per “WeTransfer” instrukciją rasite čia.

Išsiuntus nuotraukas, belieka suderinti albumo maketą su gamintoju ir laukti tos ypatingos akimirkos, kada su džiugesiu galėsite vartyti naujojo albumo lapus ir grožėtis savo įamžintomis akimirkomis.

JUMS GALI PATIKTI

Ką tik gavote savo išsvajotą ir išlauktą fotoalbumą – tarsi …

Fotoknygos gamyba dažnai iškelia klausimų, susijusių su nuotraukų kiekiu.  Jei …